Острівненська ЗШ І-ІІ ступенів

 

Річний звіт про діяльність закладу

                                                                             Річний   звіт  керівника закладу Острівненського ЗЗСО

                               Бурлак  Олександри  Федорівни

                  перед  педагогічним  колективом  та  громад кістю

                             за   2020/2021   навчальний    рік

 

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність  та підсумки  роботи колективу протягом 2020 –2021 навчального року.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувався посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

 

Навчальний процес

На сучасному етапі головним завданням нашого закладу є підвищення якості освіти через упровадження інновацій, сучасних підходів до оцінювання, зокрема формувальне оцінювання, само-  та взаємооцінювання, дотримання основних принципів НУШ –дитиноцентризму, педагогіки партнерства, інтеграції предметів.

       За останні три роки  контингент учнів у нашій школі перебуває в межах 40 учнів. На даний час до 1 класу зараховано 5 дітей. На 2021-2022 навчальний рік першокласників не передбачається .

     У зв’язку з карантином з 11.01.2021 по 22.01.2021 та з 29.03. 2021 по 23.04.2021 для учнів 5-9 класів навчання було організовано дистанційно  за допомогою інтернет-ресурсів (VIBER, Телеграм, Фейсбук, освітньої платформи «На Урок», освітньої платформи «ВСЕОСВІТА» тощо…).

       Учні 1-3 класів відвідували школу, а учнів 5-9 кл. було охопленно  дистанційним навчанням. 

       У 2020-2021н.р. навчалося  40 учнів,   з яких атестовано 21учень.

Середній кількісний показник рівня навчальних досягнень такий:

  • Високий рівень -    0  учнів   (  0 %);
  • Достатній рівень -    7 учнів  (  33 %);
  • Середній рівень   -    7 учнів  ( 33 %);
  • Початковий рівень   - 7 учнів  (  33%).

       Середній якісний показник навчальних досягнень по закладу становить 33%.

    У жовтні місяці відбувся шкільний етап   олімпіад з базових дисциплін, у яких взяли участь 7 учнів.

    Варіативна складова робочого навчального плану  школи І ступеня використовується на вивчення предметів:

мовно-літературна галузь:

  -  мова корінного народу , національної  меншини    болгарська мова (курс за вибором)   введено  по 1 годині   у  1,2,3 класах   ( на території Острівненської сільської ради  проживає  більше 90% болгарськомовного населення)

 - російська мова ( курс за вибором)  у 5 класі  2  години    (  з метою формування навичок   елементарного  оволодіння  російською мовою  як засобом міжетнічного спілкування , на потреби суспільства ).

         Варіативна складова робочого навчального плану  школи ІІ ступеня використовується на підсилення  вивчення предметів:

мовно-літературна галузь  - українська література    –  5 клас – 0,5 годин;

                                               українська  мова           -  8 кл. – 0,5 годин;

                                              українська  мова         -     9 кл. – 0,5 годин;

галузь суспільствознавство – історія України –         8 клас – 0,5 годин;

галузь природознавство  -  хімія  -                               8 клас – 0,5 годин    

            Години інваріантної та варіативної складових, що не мають повної кількості годин будуть викладатися за семестрами таким чином:

5 клас:

українська  література  2,5 години -  1 семестр 3 години, ІІ семестр – 2 години;

8 клас:

українська мова 2,5 години – І семестр 3 години, ІІ семестр – 2 години;

8 клас :

хімія  2,5 години  - 1 семестр 2 години, ІІ семестр – 3 години;

               9 клас:

українська мова 2,5 години – І семестр 2 години, ІІ семестр – 3 години 

       Учителі української мови використовують додатковий час для підготовки учнів до участі у конкурсах, складання ДПА.

      Організовано  роботу  фізкультурно-спортивних безоплатних гуртків, до участі в яких залучено 30 школярів.

 

 

 

                                       Аналіз якісного складу та

                     освітнього рівня педагогічних працівників

   

            Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Типового положення про атестацію педагогічних працівників», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550  у 2020-2021 навчальному році здійснювалась курсова перепідготовка. Курсова перепідготовка здійснювалася відповідно  до графіка, який складається  на кожний рік та затверджується педагогічною радою. Згідно з Порядком підвищення кваліфікації педагогічних працівників курсову перепідготовку потрібно проходити щороку. Атестація  педпрацівників здійснювалася відповідно до перспективного плану атестації педагогічних кадрів з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

   

У 2020-2021н.р. атестувалося  3 учителів:

-  Бурлак О.Ф. учитель  математики, атестувався на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії»;

-  Бузіян В.С., учитель початкових класів, атестувалася на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої  категорії»;

-  Рожок Л.А.,  учитель початкових , атестувалася на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої  категорії».                     

 

 

 

 

 

 

Виховна робота

 

Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив закладу освіти протягом 2020 – 2021 н. р. орієнтувався на нормативно-правову базу з питань виховної роботи.

В зв’язку з пандемією, що спричинена поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 та впровадженням карантинних обмежувальних заходів, освітній процес закладу був організований відповідно до постанови № 50 Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020р. та постанови №4 від 23.04.2021р. «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Усі заходи протягом року проведені з дотриманням усіх правил соціального дистанціювання.

На виконання Державної Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» у закладі сплановано систему заходів різного спрямування із забезпеченням  виконання завдань, які є метою сучасного освітнього процесу:  формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особисті, готової протистояти асоціальним впливам, справлятися з особистими проблемами, творити себе та оточуючий світ.

Для реалізації згаданої вище Державної Програми був розроблений план виховної роботи закладу освіти та плани виховної роботи класних керівників відповідно до таких ціннісних орієнтирів:

  • Ціннісне ставлення до себе.
  • Ціннісне ставлення до сім′ї, родини, людей.
  • Ціннісне ставлення до праці.
  • Ціннісне ставлення до природи.
  • Ціннісне ставлення до мистецтва.
  • Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

Стрижнем виховного процесу в 2020 – 2021 н. р. є національно – патріотичне та громадянське спрямування.

Над реалізацією мети  і завдань виховної роботи в школі  працює 6 класних керівників, шкільний бібліотекар, педагог-організатор та заступник директора з  навчально-виховної роботи.

Колектив закладу керувався головним завданням – виховати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинуту людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закони, любитиме Україну, орієнтуватиметься в сучасному політичному житті й буде готовий працювати заради процвітання своєї країни.

Важливим є те, що більшість подій та заходів, що проходять в закладі, висвітлюються на сторінках сайту школи та в групі закладу освіти у Фейсбук. Це дає можливість систематично інформувати батьків та громадськість про проведену роботу в школі. Адже через карантинні обмеження дана група осіб не може бути фізично присутня під час їх проведення.

 

 

Забезпечення організації харчування

 

     Важливою складовою збереження здоров’я дітей є збалансоване харчування, організації  якого у роботі закладу освіти  надається  великого значення ,  нажаль  тільки  у першому семестрі 2020/2021 н.р. харчуванням   було охоплено 40 дітей (1-9 кл.), що становить 100 % (вартість харчодня 20 грн.).

       У ІІ семестрі 2020/2021 н.р  учні   закладу не були охоплені  харчуванням  (  відсутність  постачальників )

 

 

 

    Керуючись статтею 57 Господарського Кодексу України, статтями 90,93 Цивільного Кодексу України, статтями 25,59 Закону України « Про місцеве самоврядування», статтями 22, 25 Закону України « Про повну загальну освіту» , Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» наказом від 11.10.2010 р. №457 « Про  затвердження національних класифікаторів», керуючись  рішенням четвертої сесії восьмого скликання  Суворовської селищної ради Ізмаїльського району Одеської області від 30 грудня 2020 р. № 88/ VIII « Про зміну  найменування Острівненської загальноосвітньої  школи І-ІІ ступенів Болградської районної ради Одеської області та затвердження Статуту закладу у новій редакції» ,  з метою приведення  установчих документів  закладу у відповідність до вимог чинного законодавства.

Перед закладом були поставлені такі завдання:

  1. Перейменувати Острівненська загальноосвітня школа І-ІІ ст. Болградської районної ради Одеської області   на   Острівненський заклад загальної середньої освіти Суворовської селищної ради Ізмаїльського району Одеської області.
  2.  Затвердити у новій редакції  Статут Острівненського закладу загальної середньої освіти Суворовської селищної ради Ізмаїльського району Одеської області.
  3. Здійснити відповідні  заходи та подати документи для проведення державної  реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що міститься в Єдиному  державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідно до чинного законодавства України.
  4. Внести записи до трудових книжок працівників навчального закладу про зміну назви навчального закладу відповідно до Інструкції про ведення трудових книжок.
  5. Вжити заходів щодо ліквідації старих та виготовлення  нових печаток, штампа, вивісок навчального закладу.

 

Господарська діяльність

 

      Протягом 2020/2021 н.р. наш заклад освіти отримав за рахунок бюджетних коштів:

господарські товари, рідке мило, миючі засоби, дез. засоби

Здійснено закупівлю матеріалів для ремонту класів, їдальні, спортивної, актової зали та коридорів.

Обладнано класну кімнату першого класу відповідно до вимог НУШ (5 парт, ноутбук, багатофункціональний пристрій, корково-магнітна дошка, ламінатор, роздатковий матеріал та інше).

    Школу,  покрито WiFi-інтернетом.

    За рахунок  бюджету  Острівненської сільської ради  :

    заміна  вікон   між сходових  отворів   5 шт.  та   однієї  двері   на загальну   
    суму     65 000  грн.  (шістдесят п’ять  тисяч грн.)

         Учителі продовжили роботу по оновленню стендів у кабінетах та коридорах.

         Кожен  рік  виконуються  капітальні  та  косметичні  ремонти,  є  висновки державної  санітарно –епідеміологічної  служби  про  відповідність  приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі. Адміністрацією  школи  приділяється  достатньо  уваги  естетичному  вигляду  закладу освіти.  Коридори,  фойє  школи  поступово  поповнюються новими сучасними стендами. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. Силами  адміністрації,  педагогів, робітників адміністративно-господарчої частини та учнів приміщення та територія  школи  підтримується  на  належному  санітарно-гігієнічному  рівні, відрізняється  чистотою  та  охайністю.  Проводиться  скошування  трави  на  газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.

            У діяльності школи забезпечується прозорість, відкритість, демократичність управління.  Важливою  умовою  успішної  діяльності  школи  є  чітке,  конкретне планування   освітнього процесу   школи.      Школа забезпечує цілеспрямованість у роботі всіх підрозділів, створює умови для організації роботи педагогічного  та  учнівського  колективів,  раціонального  використання  часу. Плануємо проведення реальних і оптимальних заходів, які можна провести і які забезпечують рівномірний ритм роботи закладу протягом року.

 

 2. Слухали:  Оцінка зборами діяльності керівника  навчального закладу.

 

          Питання про роботу  керівника закладу  Бурлак О.Ф.   було поставлено на таємне голосування. Обрано комісію для підрахунку голосів ( Коваленко Л.В. Ботанова Я.Д.)

Результати голосування: члени загальних зборів одноголосно оцінили роботу керівника навчального закладу позитивно.

 

 

Ухвалили:

1. Роботу  керівника   Острівненського закладу  загальної середньої освіти  оцінити позитивно.

 

3. Слухали : Використання варіативної складової  робочого навчального плану на 2021-2022 н.р.

 

      Керівник закладу  Бурлак О.Ф. ознайомила батьків з проектом робочого навчального плану на 2021-2022 навчальний рік.  Від батьків  поступила  пропозиція щодо розподілу варіативної  складової робочого навчального плану, взяти до уваги запит батьків,  діти  яких   спілкуються мовою національних меншин корінних народів ( болгарська мова)  та мовою національної меншини ( російська мова). 

 

Ухвалили:

 

  1. Варіативну складову  робочого навчального плану  використовувати  на –болгарську  мову  у  2, 3,4 кл. – по однієї години на тиждень.
  2. Варіативну складову  робочого навчального плану  використовувати   у  6 кл.:

0,5 годин – української мови

2 години- російської мови

1 година – англійської мови

  1. Варіативну складову навчального  робочого плану  використовувати   у  0,5 годин – української мови.  

 

 

 

Голова зборів                                                              Н.І. Арнаут

 

 

Секретар                                                                       Т.А. Терзійська

 

 

 

                             Звіт директора 

                                                                      про роботу школи  за 2019-2020 навчальний рік   

 

 

Вступ

Основна діяльність школи спрямована на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти, виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,  Указів Президента України від 25.06.2013 №344/2013 « Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», від 13 жовтня 2015 року №580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки»,  постанов Кабінету Міністрів України  «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 №641, Державної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на період до 2020 року, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 №115,  Концепії  Нової української школи та інших законодавчих та нормативно-правових документів із питань виконання законодавства України в галузі «Освіта».

На кожному рівні навчання забезпечується виконання державного стандарту, а також дається теоретична і практична підготовка з дисциплін навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих можливостей, фізичного і морального здоров'я.

Успішність подолання кожного рівня, виконання його освітніх задач гарантується школою тільки за умови усвідомленого й добровільного дотримання всіх норм і правил шкільного життя, активної співпраці з батьками, відкритістю навчального процесу.

  Згідно рішення Арцизької  районної ради № 410 – VІІ від 22.08.2017 р. Острівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів змінила назву з пониженням ступеню на Острівненську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів  Арцизької районної ради Одескої області .  

Управління закладом

У 2019/2020 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту навчально-виховного процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків, подальше впровадження профільного навчання.

Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: перспективним, річним, робочим навчальним планами.

 Принцип доцільності і оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих в ході внутрішньошкільного контролю.

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільно розглядалися питання з такими структурними підрозділами закладу, як: педагогічна рада, Рада школи, профспілковий комітет.

Аналіз структури і мережі школи

за минулий навчальний рік Збереження контингенту

На початок 2019/2020 року у школі навчалося 38 учнів.

Укомплектовано 5 класів (1,2,4,7,8), індивідуальне навчання 9 кл. – 3 учня, 6 кл. – 1 учень,  середня наповнюваність класів – 6 учнів.

Школа І ступеня  – 3 класа, школа ІІ ступеня - 4 класа

 

Клас

На  01.09.2019

На  29.05.2020

Різниця

Прибло

Вибуло

ЗНЗ району

ЗНЗ інших районів

Інші навч

 заклади

Виїхали за межі міста

Виїхали за межі країни

1

7

7

 

 

 

 

 

 

 

 

2

7

7

 

 

 

 

 

 

 

 

3

-

-

 

 

 

 

 

 

 

 

4

7

7

 

 

 

 

 

 

 

 

5

-

-

 

 

 

 

 

 

 

 

6

1

1

 

 

 

 

 

 

 

 

7

5

5

 

 

 

 

 

 

 

 

8

8

8

 

 

 

 

 

 

 

 

9

3

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2019/2020 навчальному році були:

  • організація обліку дітей та підлітків шкільного віку;
  • спільна робота з ДЗО  «Теремок»;
  • контроль за відвідування учнями навчальних занять.

Облік продовження навчання та працевлашту-вання випускників

У 2020 році зі школи було випущено 3 учнів  9 класу  :

Теплицький   аграрний ліцей  - 2;

Задунаївська ЗШ І-ІІІ ступенів – 1

Статистичний аналіз даних показав, що станом на 28.08.2020 всі 3 випускника 9- кл.  (100%) продовжують навчання.

Кадрове забезпечення

У 2019/2020 навчальному році освітній процес у школі забезпечувався  10 педагогами.

Кількість педагогічних працівників (за віком):

 

  • 31-40 років – 2
  • 41-50 – 4
  • 51-55 – 1
  • Більше 55 – 60-  1
  • Більше 60 - 2

Кількість педагогічних працівників (за стажем):

  • 3-10 років – 1
  • 10-20 років – 3
  • Більше 20 років – 7

Кількість педагогічних працівників (за категоріями і педагогічними званнями):

  • Вища – -
  • Перша – 8
  • Друга – -
  • 10 р. – 2

 

 

Атестація педпрацівни-ків

Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педагогічних кадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному і матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих вчителів у практику навчання та виховання учнів.

     Робота з атестації педагогічних працівників навчального закладу була організована відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 06 жовтня 2010 року №930, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 14 грудня 2010 року за №1255/18550 та наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 № 1473 «Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 січня 2012 р. за № 14/20327. Атестація педагогічних працівників здійснювалась відділом освіти   молоді та спорту Арцизької райдержадміністрації.

У період атестації вчителями  були проведені відкриті уроки, відкриті виховні заходи.   

За результатами атестації:

  •  відповідає  раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії» - 3.

Підвищення кваліфікації

 

Педагогічний колектив школи постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності, про що свідчить кількість вчителів, які у 2019/2020 навчальному  році пройшли курси підвищення кваліфікації та спецкурси:

  • курси підвищення кваліфікації при  Одеській  академії  неперервної  

  освіти Одеської обласної ради – 2.

  • Курси підвищення кваліфікації при Ізмаїльському державному  гуманітарному університеті   МОн України ,центр неперервної освіти – 2, також Мілєва Ю.М.  ще пройшла  курси у р. Болгарія , технически университет – Габрово. 

Всі педагоги, які були заявлені для проходження курсової перепідготовки її пройшли впродовж навчального року.

Методична робота з педагогічними кадрами

 

   На виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,  відповідно до наказу по Острівненській ЗШ І-ІІ ст. від 05.09.2019 р.  № 68/ОД   «Про організацію методичної роботи у 2019/2020 навчальному році», з метою науково-методичного забезпечення та інформаційного супроводу педагогічного процесу, організації удосконалення фахової освіти та кваліфікації педагогічних працівників адміністрацією школи  здійснено аналіз організації методичної роботи у школі за 2019/2020 навчальний рік. Методична робота з педагогічними кадрами у навчальному закладі була спрямована на вдосконалення професійної компетентності кожного вчителя.

      На  виконання завдань, передбачених у планах, на початку навчального року колектив було ознайомлено з графіком проведення атестації. На початку кожного семестру проводилися методичні оперативки  для вчителів школи із питань планування та ведення класного журналу, складено графік відкритих уроків, позакласних закладів, подано заяву на проходження курсової підготовки, відбулися консультації для вчителів із питань  самоосвіти.

      Педагогічний колектив  працював над реалізацією методичної проблеми: «Від  інноваційного   змісту освіти через  діяльнісний підхід та педагогічну  майстерність учителя до формування  компетентної  особистості учня»

  Другій рік  працюють шкільні методичне об’єднання  вчителів школи ( керівник Шекель М.Д.), методоб’єднання класних керівників (керівник Рожок Л.А.).  На високому науково-методичному та теоретичному рівні були проведені уроки  у  Чифліклій М.В., стоянова П.О.,  Мілєвой Ю.М., Бузіян В.С.).  На цих уроках вчителі використовували елементи освітніх технологій, інноваційні підходи, нетрадиційні форми і методи подачі, перевірки, закріплення знань та умінь, використання ІКТ. Ці вчителі творчо підходять до розв’язання сучасних педагогічних проблем.

   Виховна робота проводилася за різними напрямами : ЦЕ
ПАТРІОТИЧНЕ , РОДИННО- СІМЕЙНЕ, ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ , ЕКОЛОГІЧНЕ,ТРУДОВЕ ТА ІН.  АЛЕ ГОЛОВНА УВАГА ПРИДІЛЯЛОСЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОМУ,ПРАВОВОМУ ТА ФІЗИЧНОМУ ВИХОВАННЮ,ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОІ СВІДОМОСТІ,ВЛАСНОЇ ГІДНОСТІ, ЕСТЕТИЧНИХ СМАКІВ, ДУХОВНИХ ТА РОЗУМОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ.

  В.о. заступника директора з НВР Арнаут Н І.  приділяє важливу роль національно-патриотічному  вихованню у формуванні духовного та морального  світогляду школярів.

      У процесі роботи над загальношкільною методичною проблемою («Від інноваційного змісту освіти через діяльнісний підхід та педагогічну майстерність учителя до формування компетентної особистості учня» працювали всі члени  ШМО. Свою методичну проблему вчителі тісно пов’язували із загальношкільною методичною проблемою і намагалися знайти шляхи для її реалізації . Особлива увага приділялася підвищенню фахової майстерності вчителя . На належному рівні були проведені відкриті уроки з хімії та біології, російської мови , болгарської мови , фізичної культури  , основ  здоров’я та позакласні заходи, проводились моніторингові дослідження навчальних досягнень учнів з різних предметів (яки атестуються у цьому навчальному році).

         Одним із найважливіших   завдань школи    є постійне підвищення професійного рівня, педагогічної майстерності, загальної культури. 

 

Інноваційна робота

Створені умови для організації методичної роботи, впровадження інноваційних технологій, консультаційна допомога учителям.

Протягом останніх років школа  працює над впровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу, а саме технологій критичного мислення, інтерактивні технологій, методу проектів, про що свідчать результати стану вивчення викладання предметів, моніторингові дослідження. Колективом школи опрацьовано  кількість науково-методичної літератури з приводу сучасних педагогічних технологій, постійно проводилася консультаційна робота в межах ШМО  на рівні всієї школи.

         Учителі нашої школи формують в учнів життєві компетентності, створюючи для цього відповідні умови на уроках. Більшість учителів школи відповідально ставляться до підготовки уроків, намагаються урізноманітнити форми роботи так, щоб учні відчули необхідність своєї присутності на заняттях, щоб виховати у них любов до свого предмета, бажання вчитися.

        Усі вчителі  на  своїх уроках використовують  компетентнісно-орієнтований підхід до організації навчального процесу. У своїй діяльності вчителі активно застосовують інноваційні форми і методи навчання. Вміють лаконічно, образно і виразно подати навчальний матеріал, аргументувати свою позицію. Їх уроки характеризуються спрямованістю і цілісністю. Форми,методи і прийоми- все спрямоване на розв’язання задач уроку. Систематично впроваджують перспективний педагогічний досвід, беруть участь у його поширенні, обмінюються опитом.Вдосконалюють

 використання  інтерактивних         методів навчання:   «Мікрофон», «Мозговий штурм», «Незакінчене речення», «Найди    помилку», робота в парах,  ігрові моменти: «Дивись, не позіхай», «Як швидше Незнайка дійде до дому,» розгадування ребусів, загадок.  ( презентації, слайди, шоу) . музичний супровід. Проводять нестандартні уроки: урок прес-конференція, урок-взаємонавчання,використовують ІКТ.

Виховна робота

На виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Національної доктрини розвитку освіти України, Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності,  наказу  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про Основні орієнтири виховання учнів   1-11 класів загальноосвітніх  навчальних  закладів України», річного плану  роботи  школи на 2019-2020  навчальний   рік  педагогічний колектив спрямовував виховну роботу на досягнення головної мети – формування та розвиток соціально-зрілої, творчої особистості – громадянина України та залучення кожного учня до участі в різних сферах діяльності на основі його нахилів та здібностей.

  Педагогічний колектив школи продовжує працювати над науково-методичною проблемою «Виховання гармонійно розвиненої, національно свідомої людини, здатної до саморозвитку і самовдосконаленню».  Методична  робота  з проблем виховання була спрямована на вивчення й упровадження інноваційного підходу до виховання, на розвиток творчої активності педагогів, підвищення професійної компетентності, відповідальності, постійне удосконалення навичок самостійної  роботи  класного керівника, надання їм кваліфікованої допомоги. 

Реалізація напрямів виховної роботи здійснювалася через систему традиційних загальношкільних, класних та позакласних заходів.  Загальношкільні, позашкільні та класні виховні заходи проводилися у відповідності до річного плану роботи школи,  плану виховної роботи школи, планів виховної роботи класних керівників. 

На початку навчального року створено банк даних дітей, які потребують соціального захисту,  складено соціальні паспорти класів, школи.

     В 2019 - 2020 н.р. в нашій школі пріоритетним виділялось  національно-патріотичне виховання. Адже події, що відбуваються в Україні, беззаперечно засвідчують – найгостріше сьогодні постає питання, пов’язане з вихованням патріотизму та формуванням національної свідомості молодого покоління. У школі розроблено й затверджено програми патріотичного виховання учнів, сплановано систему заходів з національно-патріотичного виховання дітей і учнівської молоді. Більшість заходів були спрямовані на формування патріотичних почуттів, виховання готовності до захисту Батьківщини.  Проведено тематичні заходи:                                                                                                          - До дня партизанської слави у 6-9 класах в шкільній бібліотеці проведено урок історії: «Роки над пам’яттю невладні».

- До Дня пам'яті загиблих в Бабиному Яру проведено урок-історії: «Бабин Яр- це незгойна рана…»

- До Дня захисника України та дня українського козацтва проведена виховна година у 6-9 класах

- Вже давно стало всенародною традицією проводити Тиждень вшанування пам’яті Т. Шевченка. Учнями 1-9 кл. проведено конкурсне читання « Не зів’яне твоє слово, бо із правди ткане». Для учнів 6-9 кл. літературна вікторина на тему: «Імя ’Шевченка стукає в серцях »

- Проведено виховний захід для учнів 6-9 кл. «Шлях до перемоги». (до 75-річниці вигнання з України фашистських загарбників.)

- 21 листопада Україна відзначила 6-річчя революції Гідності та Свободи. У 6-9 класах було проведено урок - пам’яті « Ми не зганьбили славу наших предків, нових героїв дали небеса».

- Урок – скорботи до вшанування пам’яті померлих від голоду 1932-1933 рр. «Не погасити пам’ яті вогонь». У 2 класі – відкрита виховна година «Померлі від голоду.»

- До Дня Соборності України проведена вікторина для учнів 6-9 кл.

- Ще одну трагічну дату має Україна – загибель юнаків біля станції Крути. У школі вшанували пам’ять загиблих тематичною годиною: Пам’ятай про Крут! « Під  Крутами пішли в безсмертя.»

- До Дня вшанування учасників  бойових дій на території інших держав:

а.) виховний захід: «Афганістан болить у моїй душі.» ( 7-9 кл.)

б.) бібліотечний урок: «Пам’ять без кордонів.» ( 4, 6 кл.)

в.) оформлення в бібліотеці тематичної виставки: «Ціна чужої війни.»

г.) покладання квітів до могили воїна-афганця.

- До Дня пам’яті Небесної Сотні проведено відео- урок: « Герої не вмирають…Просто йдуть…»

- 21 лютого Україна святкувала День рідної мови. У школі цю дату відзначили в бібліотеці, де була проведена вікторина: « Найкращій знавець української мови.»

- До Дня Європи:

а.) он-лайн урок: «Україна і Європа єдині.» (7-9 кл.)

б.) віртуальна подорож : «Мандруючи Європейськими  містами.» (1-2 кл.)

в.) віртуальна екскурсія: «Магія далеких країн.» (4 кл.)

- До Дня пам’яті жертв політичних репресій проведено он-лайн конференція «Вкрадений Крим. Історія депортації.» (7-9 кл.)

В кожному класі були проведені уроки мужності, лейтмотивом  яких стала тема єдності народу України та цілісності   її території, любов до України, самовідданість і патріотизм її захисників,  виховні години та заходи по вшануванню пам'яті героїв Небесної сотні та загиблих воїнів АТО.

У школі постійно здійснюються заходи, які спрямовані на формування в учнів поваги до Конституції України, символів держави. У кожному класі створені куточки державної символіки.

З метою пропаганди здорового способу життя, розширення функціональних можливостей організму дітей та формування практичних вмінь та навичок для самостійних занять спортом   для учнів проводилися спортивні свята, змагання, конкурси.  Учні брали участь в заходах до  Дня  фізичної культури та спорту, до Дня українського козацтва.

Виховними досягненнями в формуванні  ціннісного ставлення до природи  є усвідомлення вихованцями себе як невід'ємної частини природи, взаємовідносин людини та природи, бережливого ставлення до природи. Навчальний заклад працює над проектом «Чисте довкілля – чисте сумління».  Велика увага приділяється благоустрою пришкільної території, облаштуванню клумб та пришкільних ділянок. За кожним класом закріплена територія. Систематично проходять акції «Посади дерево», «Увага! Листопад!», «Стань природі другом», «Парад  клумб біля школи», трудові десанти та екологічні моніторинги по виявленню стихійних сміттєзвалищ.

Велика увага   в нашій школі приділяється  трудовому вихованню та профорієнтаційній роботі. Виховними досягненнями цього напрямку є усвідомлення соціальної значимості праці в житті людини, повага до людей праці, навички самообслуговуючої та суспільно-корисної праці. У зв'язку з цим у школі проведено трудові десанти по прибиранню пришкільних територій та допомозі одиноким жителям села. З метою формування уявлення дітей  про багатогранність професій та пропагування медичної спрямованості, сприяння емоційно-ціннісному ставленню до життя через професії, для підготовки дітей до соціалізації через формування навичок та умінь дорослого життя проводилися бесіди: «Ким бути?», «Здібності людини та вибір професії»,  «Справа мого життя», «Професії різні важливі, професії різні потрібні» та інші.  Набуття підлітками соціального досвіду, формування їх потреб та уміння жити й працювати в громадянському суспільстві – ці головні проблеми  намагається  розв’язати педагогічний колектив школи.

У школі проведено низку заходів щодо залучення учнівської молоді до правової культури.  Основними формами роботи в цьому напрямку традиційно залишаються бесіди про основи  правових знань,  круглі столи. У школі були проведені  тижні права, тиждень історії та правознавства, у рамках яких відбулися заходи, спрямовані на виховання в учнів правової свідомості, прищеплення відповідальності за скоєні вчинки.

На виконання  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу ( цькуванню) від 18.12.2018 р. у школі були проведені заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) .

Поряд із традиційними формами виховної роботи значне місце посідає шкільне учнівське самоврядування.

Упродовж   навчального року для учнів проводилися профілактичні бесіди  за темами: «Профілактика шкідливих звичок»,  «Профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом»,  «Наркоманія та СНІД: шляхи їх запобігання», «Профілактика тютюнопаління»,  «Профілактика вірусних захворювань», «Туберкульоз – чума ХХІ століття» тощо.

Протягом 2019-2020 навчального року проводилася дієва робота з батьками:   батьківські збори із залученням фахівців, загальношкільні заходи за участю батьків, тематичні батьківські збори.

Успіх  спільної діяльності  педагогів  і  батьків великою  мірою  залежить  від глибокого  знання  вчителем  учнів, їхніх  родин й тому у школі практикується детальне знайомство з родинами  за програмою вивчення сім’ї.

Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнями, проводять необхідні педагогічні консультації з їх батьками, обстежують умови проживання дітей в сім’ях, вивчають характер та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми, які потребують підвищеної педагогічної уваги,  зустрічаються з учнями та їх батьками за місцем проживання, проводять роботу щодо залучення дітей до роботи у класі та в школі.

Виховна робота, проведена в закладі, систематично висвітлюється    на шкільному сайті .

Аналізуючи стан виховної роботи школи, варто сказати, що пріоритетними на сучасному етапі є:

- виховання патріотизму, громадянських якостей особистості;

- використання сучасних інформаційних технологій   в навчально-виховному процесі школи;

- збереження морального, фізичного та психічного здоров’я підростаючого покоління;

- розвиток у дітей творчих здібностей, підтримка обдарованих дітей.

Фізкультурно-оздоровча і спортивно-масова робота

Одним із пріоритетних напрямків роботи навчального закладу є створення умов для збереження фізичного здоров'я учнів, залучення їх до систематичних занять фізичною культурою та спортом.

Щорічно за підсумками медичного огляду, що проводився у навчальному закладі на початку поточного навчального року, здійснювався розподіл учнів на медичні групи. У  кожному класному журнали є листки здоровя.

Згідно річного навчального плану у кожному класі  відводиться по 3 години на тиждень  фізичної культури видано наказ від 03.09.2019 р. № 59/ОД « Про затвердження модулів з фізичної культури» 

Упродовж навчального року учні школи брали участь у змаганнях різного рівня:

  • загальношкільні Дні здоров’я;
  • районні змагання з  спортивних заходів з шашок, шахів та настільного тенісу;
  • Олімпійський тиждень;
  • районні змагання з міні-футболу( ІІІ місце) .

На базі школи у 2019/2020 навчальному році працювало  2 секції спортивного спрямування (баскетбол , настільний тенис), які відвідували  учні 6-9 кл.

Контроль за станом викладання фізичної культури здійснюється щорічно відповідно до плану роботи навчального закладу ( відвідування уроків, позакласних заходів, вивчення документації)  на поточний навчальний рік.

У навчальному закладі постійно здійснюються заходи щодо підтримки існуючої матеріально-спортивної бази у належному стані.  

Робота з профілактики правопору-шень та інших негативних проявів в учнівському середовищі

Профілактична робота з попередження правопорушень, злочинності, безпритульності та бездоглядності проводиться відповідно до річного плану роботи навчального закладу .

Основна мета роботи школи в цьому напрямку – координація зусиль педагогічного колективу запобіганню правопорушень, надання допомоги вчителям, класним керівникам, батькам; охорона прав дитини.

Індивідуальна робота з учнями та їх батьками  проводиться систематично (класні години, тематичні батьківські збори) з метою профілактики правопорушень та виконання Закону України «Про загальну середню освіту».

У школі організовано роботу з ранньої профілактики правовопорушень серед учнів (рейд «Урок»).

Упродовж 2019/2020 навчального року постійно здійснювався контроль за відвідуванням учнями уроків, в журналі відвідування учнями занять кожний навчальний день класний керівник  відмічає відсутніх на уроках  та  вияснює причину відсутності, на батьківських зборах проводилася роз’яснювальна робота щодо недопустимісті пропусків занять без поважної причини.

У бібліотеці школи в наявності література правової та правоосвітницької тематики.

 У школі є куточок « Стоп булінг та домашне насильство!» У вересні було проведено тиждень протидії булінгу.

Завдяки систематичній та злагодженій роботі педагогічного колективу, адміністрації школи, соціальних служб на кінець 2019/2020 навчального року жоден учень школи не перебував на  внутрішньошкільному обліку .

Безпека життєдіяль-ності та запобігання усім видам дитячого травматизму

Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж  2019/2020 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання Методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах 

У навчальному закладі є наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка  включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров'я» та на годинах спілкування.

У класних журналах 1,2,4,6-9 класів згідно методичних рекомендацій  були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах  на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

Упродовж  2019/2020  навчального року  випадків дитячого травматизму немає.   Але  педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах і під час екскурсій, а дирекції школи видати  наказ з питань запобігання усім видам дитячого травматизму, а саме: «Про  організацію та попередження  дитячого травматизму»

Охорона здоров’я

Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі здійснювалося медичними працівниками   ОПСМ . Учні які їдуть до першого класу медичний огляд  проходять у  Арцизькій  районній   поліклініки .

За результатами проведених поглиблених медичних оглядів    оглянуто 38 дитини, що складало 100%.

Розподіл дітей по групах для занять фізкультурою:

основна – 32  ;

підготовча – 5 ;

спеціальна – 1 .

      У школі здійснювався контроль за дотриманням правил особистої гігієни дітьми і персоналом в шкільній їдальні, за якістю продуктів харчування, наявністю супроводжувальних документів на них, якістю приготування страв, організацією питного режиму водою гарантованої якості.

     Адміністрація та працівники школи забезпечували безпечні та нешкідливі умови навчання, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я, формують гігієнічні вміння та навички здорового способу життя учнів.

     У закладі освіти проводилася організаційна та практична робота щодо виконання вимог санітарного законодавства:

  • дотримувалася нормативна наповнюваність класів;
  • проведено маркування та розподіл існуючих меблів згідно росту дітей; використовувалися кольорові вертикальні лінійки для визначення учням необхідного розміру меблів згідно вимог р.8 ДСанПіН 5.5.2.008-01, «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу»; відстань від дошки до перших парт – 2,6 м, між рядами двомісних столів – 0,7 м, від зовнішньої і внутрішньої стіни до столів – 0,5м;
  • забезпечено освітленість приміщень відповідно до гігієнічних нормативів: природне – падає на робочі місця ліворуч, штучне - забезпечувалося за допомогою лампочок ;                                                                                         - відстані від стін та між рядами парт та столів відповідають ДСанПіН 5.5.2.008-01;
  • обов’язковим було дотримання повітряно-теплового режиму;
  • старі дерев’яні вікна у класних кімнатах замінюються на металопластикові, що сприяє підтриманню відповідного температурного режиму ;
  • не допускалося перебування у  класах  хворих дітей;
  • забезпечуєвалося дотримання дітьми та персоналом правил особистої гігієни;
  • вживалися заходи щодо забезпечення дітей гарячим харчуванням ;
  • проводилося щоденне вологе прибирання приміщень із використанням миючих та дезінфекційних засобів;
  • приміщення та території використовувалися тільки за призначенням.

 В закладі обладнано медичний кабінет та працює медична сестра, яка обслуговує учнів і працівників школи, постійно веде нагляд за здоров’ям дітей, якістю харчування, тісно співпрацює із батьками, вчителями, класними керівниками та адміністрацією навчального закладу. Світлана Степанівна  відповідально ставиться до виконання своїх обов’язків, знаходить підхід до дітей, надає кваліфіковану допомогу та рекомендації, постійно контролює дотримання санітарно-гігієнічних норм у навчальному закладі, проводить тематичні бесіди з учнями, долучається до участі у загальношкільних заходах. 

Цивільний захист та охорона праці

      Організація роботи з охорони праці контролюється адміністрацією закладу. Вона включає постійний контроль за станом охорони праці; перевірку знань з ОП новопризначених працівників; контроль за організацією й періодичним проведенням занять з охорони праці з усіма категоріями працівників школи та учнями; систематичний контроль за проведенням різного роду інструктажів; контроль за розробкою й правильним оформленням інструкцій із охорони праці та безпеки життєдіяльності; організацію роботи комісії для оформлення актів-дозволів на використання спортивних залів, майданчиків  і контроль за її діяльністю; контроль за виконанням наказів відповідно до Закону України «Про охорону праці». Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, сплановані заходи.

           

Охоплення учнів гарячим харчуванням

 

На виконання вимог Закону України «Про охорону дитинства» 100% школярів  школи були забезпечені безкоштовним харчуванням за рахунок коштів, виділених з  бюджету сільської ради .

До початку 2019/2020 навчального року, як і в попередні роки, були видані накази по школі про організацію харчування дітей. Даними наказами було призначено відповідальних за організацію харчування.

Шкільний харчоблок має достатній рівень матеріально – технічного забезпечення, достатню кількість столового посуду та кухонного інвентарю, забезпечено проточною холодною та гарячою водою. Продукти харчування та продовольча сировина надходили із супровідними документами, які свідчать про їхні походження та якість (накладні, сертифікати відповідності). У їдальні наявні затверджені графіки постачання продуктів харчування та продовольчої сировини на харчоблок.

Працівники харчоблоків обізнані з санітарними правилами, умовами, термінами зберігання і реалізації продуктів, технологією приготування їжі, забезпечені спецодягом та предметами особистої гігієни. Про це свідчить відповідна документація (медичні книжки, журнали огляду працівників харчоблоку на гнійничкові захворювання, ознайомлення під особистий підпис з інструкціями).

Відповідно до діючих вимог заповнювався журнал бракеражу сирої та готової продукції. У журналі сирої продукції вказувався кінцевий термін. Добові проби лишаються щоденно. Питний режим в школі виконувався за рахунок споживання кип’яченої води.

У щоденному меню, затвердженому директором, відображено страви для харчування школярів .

У школі для організації харчування дітей були створені всі необхідні умови: працювала шкільна їдальня, забезпечено санітарно-гігієнічний режим, у наявності графік харчування учнів. Технологічне обладнання харчоблоку пребуває в робочому стані.  

З метою  небезпечного харчування учнів у школі  є паспорт харчоблоку  , погоджений начальником районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській  області    Ільченко В.К., від 27.11.2019 р. та впроваджується система НАССР .

 Для організації харчування учнів  упродовж 2019/2020 навчального року  у харчоблоці проведений поточний ремонт.

Робота щодо організації оздоровлення учнів

 

За рахунок  бюджету сільської ради було  оздоровлено у таборі «Ювелейній» – 10 учнів на суму 45 тисяч грн..

Виконання законодавства України з питань соціального захисту дітей пільгових категорій

Концепція про права людини, яка набула чинності в Україні, дитиною вважає кожну людську істоту до досягнення нею 18-річного віку (т.1). В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини, особливо дітям пільгових категорій.

Відповідно до соціального паспорту на кінець 2019/2020 навчального року у школі навчалися:

  • дітей з багатодітних родин –11;
  • дітей з малозабезпечених родин – 4

  

Співпраця з батьками

Роботуз батьками було спрямовано на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.

Співпраці з батьками в школі приділялася велика увага, вчителі-предметники, класні керівники, адміністрація систематично спілкувалися з батьками учнів, організовували спільні заходи, свята.

Роль шкільної бібліотеки в організації освітнього процесу

У 2019/2020 навчальному році роботу шкільної бібліотеки було організовано відповідно до нормативно-правових документів: Конституції України, Закон України «Про бібліотеку і бібліотечну справу», Закону України «Про загальну середню освіту», Положення «Про шкільну бібліотеку», плану роботи бібліотеки.

Упродовж навчального року завідуюча бібліотекою  постійно розширювала бібліотечно-інформаційні послуги на основі вдосконалення традиційних і засвоєння бібліотечних форм і методів роботи.

Упродовж навчального року були проведені цікаві та змістовні заходи: бесіди з учнями 1-9-х класів щодо правил користування бібліотекою, виявлення їхніх інтересів та інформаційних потреб. 

Таким чином, робота  шкільної бібліотеки була спрямована на виховання гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої до свого громадського обов’язку, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку.

                                            

                                        Результати навчальної діяльності учнів школи

 

                                                         клас

                кільк. учнів за рік

прибуло

вибуло

кількістьучнів на  кі-нець    навч. року

підля

гають

атес-

тації

не

атес-

това-

но

 

                         навчаються        на:

 

не ат.( хвороба та інші  причини)

 

якість

успішності

 у %

не ат.

(хворо-

ба та

інші

причи-

ни)

якість

успіш-

ності

у %

при-

міт-

ка

 

 І р.

 

ІІ р.

 

ІІІ р.

 

ІV р.

 

ІІІ- І

 рівні

 

% якості знань

 

 

 

 

 ІІІ –

 ІV

 рівні

% якості

знань

   1

7

   -

-

7

-

    -

-

-

-

 

 

 

 

-

-

-

-

-

 

   2

7

   -

-

7

-

    -

-

-

-

 

 

 

 

-

-

-

-

-

 

   3

-

   -

-

-

 

    -

 

 

 

 

 

 

 

 

3

42,8

-

42,8

 

   4

7

   -

-

7

7

    -

2

2

3

-

3

43

 

43

-

-

-

-

 

   5

-

   -

-

-

-

    -

-

-

-

-

-

-

 

-

-

-

-

-

 

   6

1

  -

-

1

1

    -

1

-

-

-

-

-

 

-

4

66,6

-

66,6

 

   7

5

   -

-

5

5

    -

1

2

2

-

2

40

 

40

2

28,6

-

28,6

 

   8

8

   -

-

8

8

    -

3

3

2

-

2

25

 

25

1

25

-

25

 

   9

3

   -

-

3

3

    -

2

1

-

-

-

-

 

-

2

40

-

40

 

1-9

38

   -

-

38

24

    

9

38%

8

33%

7

29%

 

 

7

29%

 

 

29%

 

 

 

29%

12

40,6%

 

40,6%

-

 

40,6%

 

 

 

Наступність

у навчанні

 

 

 

 

Проблеми наступності у навчанні  також була приділена увага:

-  проведені  засідання ШМО ;

- наради при директорові (  розглядалось питання щодо  адаптації першокласників ( наказ));

- індивідуальні  консультації з батьками першокласників .

Робота в цьому напрямку була проведена на достатньому рівні, що дало можливість успішно адаптуватись учням 1-го класу  Нової української школи .

Аналіз стану викладання навчальних предметів

 

У 2019/2020 навчальному році складовими системи внутрішньошкільного контролю були:

1. Контроль за рівнем засвоєння навчальних програм згідно графіку.

2. Контроль за якістю викладання навчальних дисциплін, виховання і розвитку здібностей учнів в процесі навчання.

3. Контроль за веденням документації класних журналів, особових справ, календарно-тематичних і виховних планів.

4. Контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.

Контроль за якістю викладання предметів здійснювався декількома шляхами:

1. Персональний контроль (бесіди, анкетування), відвідування уроків вчителів школи, згідно річного плану роботи школи. Адміністрацією вивчалася система роботи вчителів, які проходили атестацію у 2019/2020 навчальному році.

2. Тематичний контроль. В ході перевірки вивчався   розвиток комунікативної компетенції та рівень навчальних досягнень учнів на уроках болгарської  мови  у  1,2,4, 6-9 кл.  ,  стан викладання та рівень навчальних досягнень на уроках хімії 7-9 кл. ( педагічна рада №2 від 26.11.2019р, наказ від 24.12. 2019 р. № 105/ОД « Про стан викладання біології у 7-9 кл»,   адаптація 1 класу.

Адміністрацією школи були відвідані уроки та позакласні заходи, перевірена наявність дидактичного матеріалу, проведені зрізи знань, перевірено навчальну документацію. За результатами перевірки були зроблені висновки, надані рекомендації вчителям-предметникам щодо удосконалення своєї педагогічної діяльності.

Загальний аналіз стану викладання цих дисциплін свідчить, що у вчителів, що викладають перевірені предмети, є вмотивована потреба щодо удосконалення навчально-виховного процесу, застосування нових педагогічних технологій, підвищення результативності навчання.

Матеріально-технічне забезпечення НВП

 

 

 

 

 

 

 

Протягом 2019-2020 навчального року приділялося багато уваги створенню сприятливих санітарно-гігієнічних умов навчання і праці. Силами адміністрації, педагогів, робітників  школи , батьків та учнів приміщення та територія школи підтримувалася в належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізнялася чистотою та охайністю. Своєчасно проводилися поточні ремонти.

З метою підготовки до 2020/2021  навчального року за рахунок  коштів, обласного бюджету ( 381 700 грн,) районного бюджету ( 20 000 грн) , зароблені закладом  від землі ( 54 000 грн)  були проведені  такі роботи:

- придбання робочих халатів ;

-  капітальний ремонт внутрішніх туалетів ;

- придбано пластикові вікна  та встановлено     для І поверху ; 

 - придбано   будівельні  матеріали  ;

- закуплено ноутбук,  телевізор  для кабінету  математики ;

- придбано  меблі  для 1 класу НУШ ;

- забезпечено школу канцтоварами (  заправка картриджів, програмне забезпечення , класні журнали, особові справи, табеля та тощо   );

- господарські товари (  мило, мийні засоби, вапно, краска, щітки,  крани для харчоблоку, ручки для дверей,   дезінфікуючі засоби   та тощо ) ;

- перезаряджено  вогнегасники ;

- придбано  та установлено  2 гідрофора;

- придбано  та   установлено  2  роутера  ;.

- придбано  та установлено   електрорушникі ;

- замір контурів ;

 - придбано та  встановлено  тюнер;

- завезено воду ( 4 рази на рік) 

          У приміщенні школи було проведено поточний  ремонт навчальних кабінетів ,  актової  зали,    харчоблоку, спортивної зали,коридорів та сходів.

      У школі створено умови для навчання учнів 1, 2, 3, 5, 7-9 класів у 2020-2021 навчальному році.  

Підсумки діяльності школи за минулий навчальний рік

Питання, що були розв’язані

 

 

 

 

Питання, що залишились до подальшого розв’язання

 

Аналіз результатів за минулий навчальний рік продемонстрував наступне:

  • освітній процес має тенденцію до розвитку;
  • діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення освітнього процесу та підвищення його ефективності;
  • у школі використовують колективне обговорення отриманих результатів та подолання їх недоліків.  На підставі аналізу результатів адміністрація корегує наступні дії щодо досягнення поставленої мети;
  • школа підтримує свій позитивний імідж;
  • створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних  інтересів, здібностей, потреб учнів;
  • значно покращилась ресурсна база (кадровий потенціал, матеріально-технічна база, інформаційно-методичне забезпечення);
  • методична робота сприяє модернізації змісту освітнього процесу, втіленню педагогічних інноваційних технологій;
  • створено сприятливий психолого-педагогічний клімат.

 

Однак залишились певні питання, розв’язання яких слід продовжити, а саме:

  • підвищення якості освітніх послуг;
  • підвищення результативності роботи з  дітьми;
  • покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів  та тощо.